Step by step: Takto vrstvi pleťové prípravky!

Step by step: Takto vrstvi pleťové prípravky!

"Má sa olejové sérum používať pred alebo po hydratačnom kréme? Malo by sa očné sérum použiť ako prvé? A kedy si mám urobiť peeling?"
Sme si istí, že aj ty si už mala podobné (alebo rovnaké) otázky pri svojej každodennej rutine, preto sme pre teba pripravili step-by-step návod- takto vrstvi svoju pleťovú kozmetiku!

Prvé a najdôležitejšie pravidlo snáď nikoho neprekvapí: keďže pleť a stav pokožky každého človeka je jedinečný, neexistuje jednoznačný recept na vrstvenie pleťových prípravkov.

Existuje však zásada, ktorou sa treba riadiť - a to postupovať od najľahších produktov k najťažším, takže svoju rutinnú starostlivosť začni prípravkami na báze vody (ako sú toniká a séra) a ukonči ju prípravkami s mastnejšou, krémovejšou a bohatšou textúrou. Toto je potrebné jednoducho preto, že produkty na báze oleja by neumožnili ostatným, aby sa správne vstrebali - čo môže tiež znížiť účinnosť tvojej rutiny.

Koľko produktov starostlivosti o pleť potrebuješ?

Závisí to výlučne od typu tvojej pleti, stavu pleti, kožných problémov - a samozrejme od tvojich osobných preferencií. Ak máš citlivú pleť, určite by si mala začať svoju rutinu s menším množstvom pleťových prípravkov, zatiaľ čo ak chceš zamakať napríklad na anti-agingu, nenechaj sa odradiť množstvom produktov na poličke v kúpeľni.

Ak nemáš žiadne extra problémy a naozaj chceš dodržiavať len základnú rutinu, potom sa vráť k trojici čistenie-hydratácia-ochrana pred slnkom.

Aké je však poradie rutiny starostlivosti o pleť?

Step 1: čistenie pleti
Namiesto prvého kroku by sme ho vlastne mohli nazvať nultým krokom. Či už ho používaš len na ranné/večerné čistenie tváre alebo na odstránenie make-upu, čistiaci prípravok na tvár by nemal chýbať na tvojej poličke. A v prípade vodeodolného mejkapu a opaľovacieho krému to platí dvojnásobne!

Step 2: tonizácia
Nie je to povinné, ale je to skvelý krok: obnovuje pH pokožky, odstraňuje všetky zvyšky nečistôt vo vode a pripravuje pokožku na správnu absorpciu účinnej látky.

Step 3: séra
Séra sú najšpecifickejšími zložkami pleťovej starostlivosti, pretože ich používame na konkrétne účely. Môžeš siahnuť po kyseline hyalurónovej, Vitamíne C, niacínamide a ďalších, ale dbaj na to, aby si prechádzala od ľahších produktov k ťažším. Pre super vstrebávanie ich aplikuj na pleť malými vklepávacími pohybmi.

Step 4: starostlivosť o očné okolie
Nie je to povinný krok, ale ak ti nie sú opuchy pod očami a tmavé kruhy cudzie, je určite vhodné starať o očné okolie.

Step 5:  hydratácia a pleťové oleje
Ak už netúžiš po ničom navyše, ukonči svoju rutinu obľúbeným hydratačným krémom. Ak však chceš posilniť hydratačný účinok, môžeš si na pleť nakvapkať trochu olejového prípravku - napríklad naše najnovšie hĺbkovo vyživujúce olejové sérum Squalane Booster, ktoré vďaka obsahu antioxidantov a vitamínov poskytuje bunkám pleti nepretržitú výživu a hydratáciu.

Step 6: ochrana pred slnkom
Ak platí, že viac je naozaj viac, tak ochranný krém pred slnkom nesmieš vynechať, či už si potrpíš len na základnú rutinu alebo niečo viac. Vyber si prípravok, ktorý ponúka spoľahlivú ochranu pred slnkom.
 

Ak to chceš dotiahnuť ešte ďalej ...

exfoliácia/peeling → aplikuj raz alebo dvakrát týždenne - po čistení, tonizácii, ale pred použitím séra
pleťová maska → používaj tiež raz alebo dvakrát týždenne, po čistení
balzam na pery → niekoľkokrát denne, najmä ak sú tvoje pery náchylné na vysušenie.

30-dňová garancia vrátenia peňazí

Vyskúšaj naše výrobky, ak s nimi nie si spokojná/ý, môžeš nám ich do 30 dní vrátiť.
Čítať viac

X

Informácia

X

Namiesto príslušných ikon vyhľadávača použi navigačné menu webstránky

Moja denná rutina
Odpovedz na naše otázky, aby sme ti mohli pomôcť vytvoriť si každodennú rutinu.
Ukáž moju dennú rutinu
Koľko máš rokov?
Tvoje pohlavie?
Aký je typ tvojej pokožky?
Ako určiť typ pleti!
Na čo hľadáš riešenie?
Vyber si maximálne 3!
Pozrime sa na okolie očí!
Vyber si maximálne 2!
Extra otázka
Ktoré je pre teba ešte pravdou?
Tvoju dennú rutinu ti pošleme aj na e-mail
Prosím zadaj svoju e-mailovú adresu.