Double cleansing Toto potrebuješ vedieť o dvojitom čistení

Double cleansing
Toto potrebuješ vedieť o dvojitom čistení

Asi si už mnohokrát počula, že nultým krokom v starostlivosti o pleť je čistenie. Prečo je však čistenie tváre také dôležité, ako fungujú micelárne vody, čistiace peny na tvár alebo mydlo? Je dvojité čistenie naozaj nevyhnutné - alebo je to len trik kozmetického priemyslu, aby sa čistiaci prostriedok na tvár predával dvakrát rýchlejšie? V našom blogu máme všetko, čo potrebuješ vedieť o dvojitom čistení!

First of all... v žiadnom prípade nevynechaj čistenie!

Má to veľmi jednoduchý dôvod: ak z pleti neodstrániš prebytočné nečistoty/ make-up/ opaľovací krém / iné znečistenia, môžu ľahko spôsobiť problémy. V prvom rade môžu spôsobiť, že tvoja pleť bude vyzerať nerovnomerne, ale môžu tiež poškodiť prirodzenú kožnú bariéru. Bohužiaľ, obyčajná voda nie je dobrým riešením - jednoducho nedokáže odstrániť zvyšky nečistôt zo všetkých druhov produktov. Ach áno, a ešte niečo: po očistené bude zvyšok tvojej rutinnej starostlivosti o pleť oveľa účinnejší - ver, že to stojí za tých pár sekúnd navyše!

Ako fungujú čistiace a odličovacie prípravky?

Možno sa oprávnene pýtaš, čo dokážu čistiace prípravky urobiť v porovnaní s obyčajnou vodou. Bez ohľadu na typ sa povrchovo aktívne látky nachádzajú vo všetkých čistiacich a odličovacích prípravkoch na tvár. Môžeš si ich predstaviť ako molekuly v tvare lízanky: guľovitá hlava je tvorená látkami priťahujúcimi vodu, zatiaľ čo pripojená tyčinka je tvorená látkami priťahujúcimi olej. Mnohé molekuly v tvare lízanky v čistiacom prípravku na tvár sú v guľovitom usporiadaní, tzv. micely, a čakajú na nanesenie na pokožku. (V čistiacich prípravkoch na báze vody sú "lízanky" usporiadané tak, že časť tyčinky, ktorá prijíma olej, smeruje dovnútra a hlavička, ktorá prijíma vodu, smeruje von - a naopak to je v čistiacich prípravkoch na báze oleja).

Keď používaš čistiaci prípravok, povrchovo aktívne látky svojimi olejomilnými tyčinkami priťahujú olej, kožný maz a všetky ostatné nečistoty ako magnet. Keď ich oplachuješ, vodomilné hlavičky magneticky priľnú k molekulám vody a olejomilné tyčinky "ťahajú" nečistoty so sebou. Má to len jednu nevýhodu: povrchovo aktívne látky nie sú veľmi inteligentné, pretože zmývajú aj zložky, ktoré sú pre pokožku prospešné (napr. NMF, lipidy) - preto treba dbať na výber prípravku so správnou intenzitou a pH.

Čo je dvojité čistenie, tzv. double cleansing?

Teraz, keď už vieme, v čom spočíva čistenie, môžeme prejsť k tomu, prečo je potrebné ho zdvojnásobiť. Je to presne to, čo naznačuje názov: ide o dvojité čistenie pleti. Hlavná myšlienka spočíva v tom, že použitie dvoch jemnejších čistiacich prípravkov je oveľa šetrnejšie k pleti a konečný výsledok bude čistejší, ako čistenie pleti jedným prípravkom.

Step 1.: čistenie pleti prípravkom na báze oleja

Na tento krok používame prípravky s vyslovene mastnou konzistenciou; tuhé, balzamové prípravky, ktoré sa stávajú mastnými, alebo dokonca micelárnu vodu. Tie dokážu účinne odstrániť celodenný make-up, nečistoty a zvyšky opaľovacieho krému, pretože sa dokonale viažu na molekuly kožného mazu spôsobom " podobné k podobným". Vždy ich nanášaj na suchú pleť, pretože tak najlepšie pôsobia.

Step 2.: čistenie pleti prípravkom na báze vody

Môžeš použiť akýkoľvek jemný čistiaci prostriedok na báze vody - poznáš ho podľa toho, že na zozname zložiek bude určite na prvom mieste uvedené Aqua alebo Water. Čistiace prípravky na báze vody slúžia na čistenie pleti a odstraňovanie zvyškov mastného čistiaceho prípravku. Vždy si vyberaj podľa typu svojej pleti.

Kedy mám čistiť pleť dvojnásobne?

Teraz už môžeš vidieť, že dvojité čistenie nie je len ošiaľ, ale má skutočne zmysel - ale nemusí platiť, že je nutné zaradiť ho do svojej rutiny v každom prípade! Stručne povedané: mala by si sa ním zaoberať len vtedy, ak naozaj svedomito používaš opaľovací krém alebo používaš make-up. V takom prípade by si si mala večer určite dvakrát vyčistiť pleť, ale ak si mala deň bez make-upu, tvoj čistiaci prípravok na báze vody ti bude stačiť.

Dvojité čistenie Q & A

Mám mastnú pleť, mala by som používať olejový čistiaci prípravok?→ Dnešné kvalitné olejové prípravky vytvárajú pri kontakte s vodou na pokožke super emulziu: neboj sa, nevytvoria na pokožke nezmývateľný film.

Ak sa čistiaci prípravok na báze oleja tak dobre oplachuje, prečo by som mala ísť aj na druhý krok, teda čistiaci prípravok na báze vody?→ Hoci olejové čistiace prípravky nezanechávajú pocit mastnoty, neviditeľné molekuly môžeš odstrániť pomocou čistiaceho prípravku na báze vody. Ak je tvojím cieľom dokonalá čistota, nesmieš ho vynechať.

Ako zotrieť odličovacie prípravky? Musím ich vôbec oplachovať?→ Odličovače na báze oleja jemne rozotri po pokožke. Ak si mala na tvári výrazný make-up, jednoducho použi čistý uterák na zotretie rozpustených nečistôt, ale ak ti toto riešenie nevyhovuje, jednoducho si tvár opláchni vodou. Čistiace prípravky na báze vody môžeš po použití tiež jemne opláchnuť alebo len zotrieť z pleti.

PomPoms na čistenie tváre
200 ml
(4.9/5.0)
ľahký, čistiaci gél na tvár šetrný k pokožke
9,50 €
200 ml
(4.8/5.0)
must-have prípravok na čistenie tváre pre všetky typy pleti
9,50 €
150 ml
(4.8/5.0)
jemný, penivý čistiaci prostriedok
10,90 €
200 ml
(5/5.0)
čistiaci prípravok na tvár kyselinou salicylovou proti akné a čiernym bodkám
9,50 €
Novinka!
200 ml
(5/5.0)
odličovacia formula s 3 vyživujúcimi olejmi
12,90 €

30-dňová garancia vrátenia peňazí

Vyskúšaj naše výrobky, ak s nimi nie si spokojná/ý, môžeš nám ich do 30 dní vrátiť.
Čítať viac

X

Informácia

X

Namiesto príslušných ikon vyhľadávača použi navigačné menu webstránky

Moja denná rutina
Odpovedz na naše otázky, aby sme ti mohli pomôcť vytvoriť si každodennú rutinu.
Ukáž moju dennú rutinu
Koľko máš rokov?
Tvoje pohlavie?
Aký je typ tvojej pokožky?
Ako určiť typ pleti!
Na čo hľadáš riešenie?
Vyber si maximálne 3!
Pozrime sa na okolie očí!
Vyber si maximálne 2!
Extra otázka
Ktoré je pre teba ešte pravdou?
Tvoju dennú rutinu ti pošleme aj na e-mail
Prosím zadaj svoju e-mailovú adresu.