Starostlivosť o očné okolie FAQ

Starostlivosť o očné okolie FAQ

Očné okolie je jednou z najzložitejších častí tváre, preto je prirodzené, že potrebuje komplexnú starostlivosť. Na prvý pohľad to nie je také jednoduché, ale pomôžeme ti, aby si mala prehľad! ;) Look after your eye area!

Pokožku okolo očí používame celýd eň: usmievame sa, mračíme, žmúrime... takže je prirodzené, že sa na tenkej pokožke v tejto oblasti čoskoro prejaviaz námky opotrebovania. Po dosiahnutí určitého veku sa tmavé kruhy, vačky a opuchy pod očami nedajú ignorovať, UV žiarenie tiežs pôsobuje extrémne poškodenie pokožky okolo očí a samozrejme, že ani líčidlá túto oblasť nešetria... Hoci sme vymenovali len niekoľko vecí, už teraz vidíte, že sa oplatí staraťsa o svoje očné okolie, pretože aj keď už nemôžeme mať opäť 20 rokov, nemusíme sa rozlúčiť so žiarivým pohľadom! Pozor-pozor: toto sú najčastejšie kladené otázky!

Ako čistiť očné okolie?

Jedno pravidlo je nadovšetko: jemne! Snaž sa používať výrobky, ktoré sú povrchovo aktívne a neobsahujú pridané parfumácie, aby si sa ani nepriblížila tomu, že by mohlo dôjsť k podráždeniu pokožky okolo očí.

Ako hydratovať pokožku okolo očí?

Tenká pleť počas dňa extrémne stráca vodu, preto je dôležité proti tomu bojovať pomocou séra účinných látok, ktoré dokážu absorbovať veľav lhkosti. A to znamená... áno, napríkla dkyselinu hyalurónovú! Určite ti pomôže vyhladiť očné okolie, dodať mu pružnosť a žiarivosť a samozrejme, v neposlednom rade, pomôže ti zbaviť sa jemných vrások & stračích nožičiek!

Ako môžem aktivovať očné okolie?

Nie, nemáme na mysli viac žmurkať, mrkať a robiť grimasy! Namiesto toho prídu na rad vitamíny: Vitamín A alebo retinoidy stimulujú tvorbu kolagénu, Vitamín B3 alebo niacínamid je ochranou a rozjasňovačom pleti a Vitamín C posilňuje pleť svojím antioxidačným účinkom a redukuje tmavé kruhy.

Ako chrániť pokožku okolo očí?

Čo radi zopakujeme aj po tisíc raz: ochrana pred slnkom je first step! Ochrana pred bežnými prejavmi starnutia sa začína každodennou a povinnou ochranou pred slnkom. Vyber si širokospektrálny prípravok s minimálnym ochranným faktorom SPF30, kombinuj ho s Vitamínmi B a C a slnečné okuliare vynechaj len pokiaľ prší!

Kedy sa mám začať starať o očné okolie?

Aj v tínedžerskom veku je dôležité starať sa o svoju pleť, ale keď prekročíš hranicu 20-tky, určite sa oplatí začať sa o ňu starať oveľa vedomejšie. A s anti-agingom sa nedá začať dostatočne skoro: skvelés érum s retinolom, dobrý hydratačný krém, peptidy a Vitamín C súvšetko, čo potrebuješ, aby si zabránila prvým známkam starnutia...

Môžem okolo očí používať produkty s vysokým obsahom účinných látok?

Nechceme ti nič zakazovať, ale ako prvý krok by sme ti odporučili začať s jemnejším alebo zriedeným zložením, pretože pokožka v tejto oblasti je veľmi tenká. Keď budeš mať po období zvykania si pocit, že si na to pripravená, môžeš zvýšiť koncentráciu.

Čo môžemu robiť s tmavými kruhmi, opuchnutými očami a vačkami?

Tmavé kruhy môžu byť spôsobené mnohými príčinami, preto ich sérum nemusí odstrániť. Ak sú dedičné a tmavé kruhy máš už od detstva, doma im bohužiaľ nepomôžeš, ale ak vznikli postupne, produkty s obsahom kofeínu, Vitamínu C, niacínamidu, zeleného čaju a perzského hodvábneho stromu môžu priniesť super výsledky.

V prípade opuchov pod očami pravdepodobne môžeš do boja poslať upokojujúce antioxidanty, peptidy aj kofeín.

Najlepšie PomPomy na očné okolie
200 ml
(4.8/5.0)
must-have prípravok na čistenie tváre pre všetky typy pleti
9,50 €
na opuchnuté oči
30 ml
(4.9/5.0)
na vačky pod očami a ovisnuté viečka
12,90 €
30 ml
(4.9/5.0)
peptidový očný krém proti vráskam s kyselinou hyalurónovou
11,90 €
15 ml
(4.7/5.0)
osviežujúci a energizujúci krém na očné okolie
9,50 €
30 ml
(4.9/5.0)
vyhladzuje mimické vrásky
17,90 €
30 ml
(4.9/5.0)
s peptidmi na vyplnenie vrások
9,50 €

30-dňová garancia vrátenia peňazí

Vyskúšaj naše výrobky, ak s nimi nie si spokojná/ý, môžeš nám ich do 30 dní vrátiť.
Čítať viac

X

Informácia

X

Namiesto príslušných ikon vyhľadávača použi navigačné menu webstránky

Moja denná rutina
Odpovedz na naše otázky, aby sme ti mohli pomôcť vytvoriť si každodennú rutinu.
Ukáž moju dennú rutinu
Koľko máš rokov?
Tvoje pohlavie?
Aký je typ tvojej pokožky?
Ako určiť typ pleti!
Na čo hľadáš riešenie?
Vyber si maximálne 3!
Pozrime sa na okolie očí!
Vyber si maximálne 2!
Extra otázka
Ktoré je pre teba ešte pravdou?
Tvoju dennú rutinu ti pošleme aj na e-mail
Prosím zadaj svoju e-mailovú adresu.