Squalane v centre pozornosti
Zisti o ňom všetko od A po Z

Squalane v centre pozornosti

Ako každý skincare nadšenec už vie, hydratácia cielená na aktívne zložky je najdôležitejším krokom na ceste k zdravej a žiarivej pleti. A medzi zložkami starostlivosti o pleť je jednou z najcennejších práve skvalán (squalane), ktorý je najznámejší svojimi účinkami na suchú pleť. Ale počkajme, nemysleli sme skvalén? Nie! Hoci sú úzko prepojené, ide o dve zásadne odlišné účinné látky. Zostaň s nami, nie je to také mätúce, ako sa na prvý pohľad môže zdať!

Squalene vs. Squalane

Skvalén (squalene) je prirodzenou zložkou hydrolipidickej bariéry pokožky a tvorí 20 % oleja produkovaného mazovými žľazami. Pri použití v prípravkoch na starostlivosť o pleť sa však môže stať nestabilným, ľahko sa oxiduje a ťažko sa s ním pracuje, preto sa v kozmetike používa jeho hydrogenizovaná forma, skvalán, ktorá je oveľa stabilnejšia. 

Prečo je skvalán prospešný pre pokožku?

Skvalán (squalane) je číra, bezfarebná, olejovitá, ľahká a rýchlo sa vstrebávajúca kvapalina bez vône. Pôvodne sa získaval zo žraločej pečene - ale skôr než sa vydesíš, v súčasnosti sa v kozmetike získava z olív, cukrovej trstiny a iných rastlín. Najdôležitejšie je, že hydratačné krémy a oleje na tvár so skvalánom sú neuveriteľne účinné pri vyhladzovaní jemných vrások a obnovovaní hydratácie. Skvalánový olej nielenže zvyšuje vlhkosť v hlbších vrstvách pokožky, ale tiež posilňuje prirodzenú bariérovú vrstvu a stimuluje tvorbu kolagénu. Okrem hydratačných vlastností má skvalán aj tú výhodu, že je antioxidantom rozpustným v oleji, čo znamená, že v spolupráci s ďalšími antioxidantmi v pokožke neutralizuje škodlivé molekuly kyslíka vznikajúce pri pôsobení UV žiarenia, čím zabraňuje skorým prejavom starnutia. Je nekomedogénny, takže dokáže obnoviť a udržať vlhkosť bez upchávania pórov. Reguluje a harmonizuje produkciu kožného mazu – takže ak hľadáš riešenie pre aknóznu pleť, nesmie chýbať na tvojej poličke!

Ako používať prípravky so skvalánovým olejom?

Skvalán nájdeš aj v hydratačných prípravkoch, pleťových maskách a kozmetike zameranej na anti-aging. Môžeš ho používať ráno aj večer, veľmi dobre sa kombinuje s inými zložkami starostlivosti o pleť - s kyselinami a retinolom je dokonalou 10/10 kombináciou. Môžeš ho používať samostatne alebo ho primiešať do hydratačného krému, aby sa zvýšila jeho účinnosť.

Ako vrstviť skvalánový olej?

Najprv si vyčisti a tonizuj svoju pleť, potom nanes skvalánový olej po sére na báze vody, ale pred hydratačným krémom. Vždy ho vmasíruj do vlhkej pokožky, takto ním nemôžeš nič pokaziť.

S ktorými účinnými látkami skvalán najlepšie spolupracuje?

V skutočnosti neexistuje jediný komponent, ktorý by s ním nefungoval, ale máme pre teba niekoľko príkladov, ako môžeš maximalizovať jeho výkon.

  • skvalán + retinal: veľmi účinne vyživuje suchú pokožku a pomáha stabilizovať štruktúru derivátov retinolu
  • skvalán + Vitamín C: takto fungujú vo dvojici, aby vyhladili vrásky, zvýšili obranyschopnosť pokožky a vytvorili dokonalú kombináciu, pretože môžu dodávať antioxidanty vo vode aj v olejoch.
  • skvalán + ceramidy: spoločne poskytujú pokožke hĺbkovú výživu - obnovujú pružnosť a ochrannú vrstvu suchej a drsnej pokožky

V ktorých PomPomoch nájdem skvalán?

Dokonalá otázka - a my na ňu máme dokonalú odpoveď!  Naším najnovším produktom starostlivosti o pleť so skvalánom je Squalane booster hĺbkovo vyživujúce olejové sérum, olejový koncentrát obohatený okrem skvalánu aj o Vitamín E a Q-10. Intenzívne vyživuje, zjemňuje a vypína pokožku, pomáha udržiavať zdravú hydrolipidickú vrstvu & zabraňuje strate vody. Môžeš ho používať samostatne ako výživné sérum alebo ako pomocnú látku v hydratačnom kréme na tvár, aby sa zvýšila jeho účinnosť.

Ďalšie obľúbené produkty obsahujúce skvalán:
30 ml
(4.9/5.0)
s antioxidantmi a Vitamínom E
9,50 €
nočné sérum
30 ml
(4.9/5.0)
10x účinnejší ako retinol
9,50 €
30 ml
(4.9/5.0)
vyhladzuje mimické vrásky
17,90 €
PomPom miláčik
50 ml
(4.9/5.0)
Superfood formula
10,50 €
50 ml
(4.8/5.0)
s účinnou látkou získanou z mikrorias
10,50 €
anti-aging maska
30 ml
(4.9/5.0)
protivráskové ošetrenie s peptidmi
10,90 €
50 ml
(5/5.0)
rozjasňujúca maska pre unavenú a namáhanú pleť
10,90 €

30-dňová garancia vrátenia peňazí

Vyskúšaj naše výrobky, ak s nimi nie si spokojná/ý, môžeš nám ich do 30 dní vrátiť.
Čítať viac

X

Informácia

X

Namiesto príslušných ikon vyhľadávača použi navigačné menu webstránky

Moja denná rutina
Odpovedz na naše otázky, aby sme ti mohli pomôcť vytvoriť si každodennú rutinu.
Ukáž moju dennú rutinu
Koľko máš rokov?
Tvoje pohlavie?
Aký je typ tvojej pokožky?
Ako určiť typ pleti!
Na čo hľadáš riešenie?
Vyber si maximálne 3!
Pozrime sa na okolie očí!
Vyber si maximálne 2!
Extra otázka
Ktoré je pre teba ešte pravdou?
Tvoju dennú rutinu ti pošleme aj na e-mail
Prosím zadaj svoju e-mailovú adresu.